Logo Szkoły muzycznej w Świątnikach Górnych. Czarna nuta na białym tle z literkami s oraz m.

Szkoła Muzyczna I stopnia w Świątnikach Górnych

Gdzie sły­szysz śpiew – tam wchodź, tam do­bre ser­ca mają. Źli lu­dzie – wie­rzaj mi – Ci ni­g­dy nie śpie­wa­ją.

AKTUALNOŚCI

Godło Polski

Nauczyciele nieobecni

Tomasz Chorzalski nieobecny w dniach 6-17 września
Ewa Grabias nieobecna w dniu 20 września.

Zajęcia umuzykalniające 20 września odwołane

Zajęcia umuzykalniające 20 września nie odbędą się.

Wejście do budynku szkoły

W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa uczniom szkoły i ograniczenie dostępu do budynku osobom postronnym od dnia 20 września przy głównym wejściu zostanie uruchomiony videodomofon. Wejście na teren szkoły będzie możliwe po otwarciu drzwi przez obsługę szkoły.

Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość w oczekiwaniu na wejście.

Faktury za instrumenty

Prosimy osoby, które podpisały już umowę i posiadają faktury za wypożyczanie instrumentów o opłacenie ich do 20 września tj. poniedziałek

Orkiestra 15 września

STARY SKŁAD (osoby, które były członkami orkiestry w zeszłym roku szkolnym) ma wolne.

NOWY SKŁAD (osoby, które dołączyły do orkiestry w obecnym roku szkolnym):
16:30 - 18:05 wiolonczele
18:10 - 19:45 skrzypce

Perkusja ma wolne.

Chór

Zapraszam wszystkich chórzystów na próbę 15 września.

Plan zajęć dla pierwszego głosu:

16:40-17:25 próba głosu I, sala 28

17:25-17:40 przerwa dla głosu I

17:40-18:25 próba całego chóru (I i II głos), sala 15 (aula).


Plan zajęć dla drugiego głosu:

17:25-17:40 rozśpiewanie głosu II, sala 15 (aula)

17:40-18:25 próba całego chóru (I i II głos), sala 15 (aula)

18:30-19:00 próba głosu II, sala 15 (aula).


Przydział uczniów do głosów

I głos

  1. Dolaś Aleksandra

  2. Leśniak Karolina

  3. Leśniak Piotr

  4. Maślak Magdalena

  5. Duda Jakub

  6. Mączeńska Maja

  7. Molicka Helena

  8. Pyć Zofia

  9. Skoczylas Hanna

  10. Sołtys Natalia

  11. Przęczek Maciej

  12. Maria Kłyś

  13. Kornelia Zakrzewska

  14. Antoni Paszta

  15. Borys Lena

  16. Drabant Izabela

  17. Gądek Oskar

  18. Hryszko Karolina

  19. Klimasińska Kamila

  20. Kornecki Jan

  21. Kowalczyk Gabriela

  22. Pijanka Julia

  23. Weeks Joanna

  24. Żak Oliwia

  25. Żurek Sonia

  26. Kuźma Milena

  27. Strużyński Piotr

  28. Piwowarska Maria


II głos

  1. Budek Milena

  2. Gąsior Gaja

  3. Kozik Natalia

  4. Lenczowska Maja

  5. Buraczek Filip

  6. Filipiak Filip

  7. Nowak Aurelia

  8. Staniek Julia

  9. Zajdel Hanna

  10. Kopytko Jakub

  11. Lipiński Ernest

  12. Matoga Franciszek

  13. Otwinowski Antoni

  14. Pazdan Kamil

  15. Sowa Franciszek

  16. Matoga Oliwier

  17. Kłyś Maksymilian

  18. Stefanik Andrzej

  19. Świerczyńska Teresa

  20. Piwowarczyk Danuta

  21. Odoj Łucja

  22. Korta Maria

  23. Kiebuła Julia

  24. Gołąb Łukasz

  25. Butanowicz Lena

  26. Baczyński Piotr

  27. Sólnica Oliwier


Uczniowie nieobecni na przesłuchaniach:

  1. Drapich Anastazja

  2. Wolny Magdalena

  3. Oliwia Waśniowska

  4. Matejczyk Jan

  5. Siatka Julian

  6. Suliński Ignacy

Bardzo proszę o pojawienie się na próbie 15 września w godzinach dowolnego głosu.

Zajęcia umuzykalniające


Zajęcia rozpoczynają się 13 września 2021.


Grupa I poniedziałek godz. 18:50-19:35, sala 28.

Victoria Kucharczyk

Piotr Drożyński

Łucja Sala

Milena Miśkiewicz

Jan Chojnowski

Hanna Strzebak

Gniewomir Drabant - Rzepecki

Patrycja Górska

Zofia Wordliczek

Małgorzata Feliks

Maria Pilch

Karolina Dolaś

Agnieszka Maślak

Ignacy Sala

Milena Kaleta

Aurelia Odoj

Natalia Wydrych

Mateusz Grabowiecki

Franciszek Pilch

Zuzanna Kaleta


Grupa II wtorek godz. 15:15-16:00, sala 28.

Natasza Orzechowska

Mateusz Lewandowski

Zofia Kaim

Aleksandra Prochot

Faustyna Michalik

Weronika Hobernik

Jady Saugo Maquina

Filip Wiklik

Estera Janka

Magdalena Synowiec

Natalia Orłowska

Otylia Dudek

Rita Nikiel

Zuzanna Jankowska

Olivier Sadzik

Liliana Szumna

Joanna Jaśkowiec

Maja Lorenc

Jan Obrzut

Filip Baczyński

Ksawery Sadzik


Grupa III piątek godz. 16:50-17:35, sala 28.

Monika Wieczorek

Oliwier Leśniak

Julia Pulchny

Natalia Młynarczyk

Lena Baran

Marcelina Krowicka

Oliwia Kasoń

Julia Bylica

Karolina Luzar

Hanna Susuł

Bianka Gąsior

Zuzanna Górska

Wojciech Suder

Maksymilian Iwanów

Julia Cieślak

Wiktoria Najder

Nel Pietrzak

Balbina Jamrocha

Hubert Napieraj

Gloria Napieraj



Wykaz przedmiotów obowiązkowych

Cykl 6 letni

a) Klasa I i II/6c

Instrument główny 2 x 30 min;

Kształcenie słuchu 2 x 45 min;

Rytmika 1 x 45 min,

b) Klasa III/6c

Instrument główny 2 x 30 min;

Kształcenie słuchu 2 x 45 min;

Rytmika 1 x 45 min;

Chór 2 x 45 min,

c) Klasa IV/6c

Instrument główny 2 x 45 min;

Kształcenie słuchu 2 x 45 min;

Audycje muzyczne 1 x 45 min;

Chór lub orkiestra lub zespół instrumentalny 2 x 45 min,

d) Klasa V-VI/6c

Instrument główny 2 x 45 min;

Kształcenie słuchu 2 x 45 min;

Audycje muzyczne 1 x 45 min;

Chór lub orkiestra lub zespół instrumentalny 2 x 45 min,

Fortepian dodatkowy 1 x 30 min,


Cykl 4 letni

a) Klasa I /4c

Instrument główny 2 x 45 min;

Kształcenie słuchu 3 x 45 min,

b) Klasa II/4c

Instrument główny 2 x 45 min;

Kształcenie słuchu 2 x 45 min;

Audycje muzyczne 1 x 45 min;

Chór lub orkiestra lub zespół instrumentalny 2 x 45 min,

e) Klasa III-IV/4c

Instrument główny 2 x 45 min;

Kształcenie słuchu 2 x 45 min;

Audycje muzyczne 1 x 45 min;

Chór lub orkiestra lub zespół instrumentalny 2 x 45 min;

Fortepian dodatkowy 1 x 30 min.


Przydział uczniów klas pierwszych do nauczycieli instrumentu głównego

docs.google.com/spreadsheets/d/1uGUVFdFvTuZ81A_852l0R_YkK45yiCarRs98xshprlQ/edit?usp=sharing

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych w roku szkolnym 2021/2022

12 listopada 2021 r. (piątek) - dzień po Święcie Odzyskania Niepodległości

20 grudnia 2021 r. (poniedziałek) - VI Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych

7 stycznia 2022 r. (piątek) - dzień po Święcie Trzech Króli

2 maja 2022 r. (poniedziałek) - dzień przed Świętem Uchwalenie Konstytucji 3 Maja

13 maja 2022 r. (piętek) - Konfrontacje Gitarowe

17 czerwca 2021 r. (piątek) - dzień po uroczystości Bożego Ciała


Logo fundacji Orlen.

Projekt "Zachowanie dla przyszłych pokoleń świątnickich pieśni i melodii poprzez zakup nowych instrumentów
dla Szkoły Muzycznej I st. w Świątnikach Górnych"

sfinansowano ze środków Fundacji ORLEN.